Mu nimi on xiaodie but you can call me baby
Indrek Korneli uuslavastus vaatleb inimese ja tehnoloogia vahelist suhet. Kas on võimalik virtuaalsesse maailma eksida, uppuda, aga samas leida selles ka midagi päästvat?
Meeskond
Koreograaf/lavastaja: Indrek Kornel
Stsenograaf: Madis Nurms
Valguskunstnik: Anton Kulagin
Helikunstnik: Hannaliisa Uusmaa
Dramaturg: Mart Usin
Etendajad/Kaasautorid: Laura Maria Murillo Soto, Marit Shirin Carolasdotter, Kristin Tagam, Xiaodie
Rätsep: Maili Kutti
Grimmeerija: Taimi Lume
Heli: Timm Wichmann/ Rene Säde
Helimix: Peeter Salmena
Kaasproduktsioon Sõltumatu Tantsu Lava
Toetajad Eesti Kultuurkapital
Koostööpartner Starship Technologies
Lavastusmeeskond on saanud inspiratsiooni Jaapani ühiskonnas väga levinud psühholoogilisest häirest Hikikomori. Häire väljendub seisundis, kus inimesed on võimetud mitmeid kuid väljuma oma toast ning igasugune soov suhelda välismaailmaga on kadunud.
Tagajärjeks on ühiskonnast eemale tõmbumine ja endasse sulgumine.
Ma olen virtuaalses kontaktis kogu maailmaga, aga õhtul lähen koju ikkagi üksinda. Millal ma viimati korterist väljusin? Kes on mu naabrid? Mis on minuga juhtunud? Millal ma ära kadusin? Kas mul õnnestub ennast terveks naerda? Palun võimaldage mulle tunnikene ebateraapilist teraapiat. Ma lihtsalt tahaksin ühe korra midagi tõelist tunda. Päriselt.
Esietendus : 20.09. 2019 kell 19:00 – Sõltumatu Tantsu Lava
Etendused : 20., 21., 24., 25. ja 26.09 kell 19:00 – Sõltumatu Tantsu Lava
Pressiteade:
LAVASTUSES KASUTATUD MUUSIKA
- Linnalinnud (linnud/ Hannaliisa Uusma)
- Miserere Mei, Deus (Gregorio Allegri. Esitab: The King’s College Choir Of Cambridge)
- Mul on (Hannaliisa Uusma/ Hannaliisa Uusma)
- Stranger (Ajukaja)
- Surra_lindude ja Allegri ainetel (Hannaliisa Uusma)
- Blooming like Siberia in summer (Peeter Salmela/ Hannaliisa Uusma. Esitab: Peeter Salmela/ Hannaliisa Uusma)
- Sädeleb silma (Hannaliisa Uusma/ Hannaliisa Uusma)
- Surra_lindude ja Allegri ainetel (Hannaliisa Uusma)
- Cendres (Helena Tulve. Esitab: Nyyd Ensemble. Arranžeering: Hannaliisa Uusma)
- Mul on noka vahel päike ja kuu (Johannes Naan, Hannaliisa Uusma/Hannaliisa Uusma)
KOLM KÜSIMUST LAVASTAJALE
Lavastaja Indrek Kornel, kes töötab lisaks koreograafina ka suurte online-portaalide haldajana, on laval põiminud oma kaks suurt kirge: tantsu ja tehnoloogia. Kornel on saanud inspiratsiooni Jaapani ühiskonnas levinud psühholoogilisest häirest hikikomori. Häire väljendub seisundis, milles inimesed on võimetud mitmeid kuid väljuma oma toast ning igasugune soov suhelda välismaailmaga on kadunud.
Miks on lavastusel nõnda kummaline pealkiri?
Eelmisel aastal tulid tootmisse targad seksirobotid, kes kasutavad lavastuse pealkirjas viidatud lauset oma klientidega suhtlemisel. Pean võib-olla paljude kurvastuseks mainima, et seksirobotitega me oma lavaloos kahjuks ei tegele. Tunnistan, et seksirobotite lausungi kasutamine on väikene provokatsioon. Me püüame vaadelda tehnoloogia mõju inimeste käitumisele. Valmiva lavastuse idee sõnastasin paar aastat tagasi. Kahjuks ei õnnestunud ideed tol ajal realiseerida ning nüüd on õige hetk kätte jõudnud, et need settinud mõtted lavale tuua. Virtuaalmaailma probleemid on mind isiklikult väga sügavalt puudutanud. Tunnistan, et olin kooliajal arvutisõltlane ning tean isiklikult, et inimene võib ekstreemsetel juhtudel vajuda virtuaallaksude otsingutel väga sügavasse mülkasse. Minu esimene kõrgharidus ongi infotehnoloogia valdkonnas. Tantsumaailm tuli minu ellu alles pärast arvutimaailma. Ma tahan jutustada universaalse loo tehnoloogia ja inimese suhetest.
Lavastuses osaleb kolm tantsijat (Laura Maria Murillo Soto, Marit Shirin Carolasdotter ja Kristin Tagam) kolmest erinevast riigist. Kuidas sa nad leidsid?
Kristiniga oleme koostööd viimase kuue aasta jooksul juba teinud. Tema kutsumine lavastusse tundus mulle igati loogilise sammuna. Maritiga tutvusin Rootsis aastaid tagasi ühes talus, mis asetses keset loodusparki, kus ei olnud mitmekümne kilomeetri raadiuses mitte ühtegi inimest. Lauraga läbisime üheskoos ühe treeningsüsteemi baaskoolituse, mis kestis umbes kaks nädalat. Mulle meeldivad nende tantsualased tõekspidamised ning nende kasutatav liikumiskeel. Ma olen kindel, et nendevaheline keemia on vägev!
Lisaks kolmele inimesele on laval ka neljas tegelane.
Neljanda tegelase kohta võiksin hetkel öelda vaid niipalju, et temaga on väga inspireeriv töötada ning ta on võitnud kogu lavastusmeeskonna südamed. Rohkem ma temast esialgu ei räägi.
Pilk proovisaali
(video)